Activitate 7 aprilie 2016 – program mondial ECO-SCOALA

0
1368

Activitate de amenajare a spațiului verde din curtea Școlii Gimnaziale Nr. 178, Sector 1, în cadrul Programului Mondial „Eco-Şcoala” (Eco-Schools) derulat de Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie în parteneriat cu Instituția Prefectului Municipiului București.

Reprezentanții Instituției Prefectului au oferit unității de învățământ 4 tuia, 1 brad și butași de trandafiri, în vederea înfrumusețării spațiului verde.

La acțiune au participat: Prefectul Capitalei, domnul Paul-Nicolae Petrovan, Directorul de programe al Centrului Carpato–Danubian de Geoecologie, domnul Răzvan Dincă, consilier-responsabil pentru relația cu mass-media Glomnicu Viorica Cristina, Manager public Paula Niculina Vitriuc, domnul Enache Claudiu, studenți anul I, la S.N.S.P.A., Fac. Administrație Publică, aproximativ 75 de elevi din clasele a V-a, aVI-a, a VII-a, conducerea Școlii Gimnaziale Nr. 178, director prof. Paizan Daniela, director adjunct prof. Nițe Mihaela, coordonatori program prof. Alexandru Constanța, prof. Iorgulis Elena și alte cadre didactice. Programul a inclus activități de plantare de pomi în curtea școlii; colectarea selectivă a deșeurilor de hârtie, carton și PET, aduse de elevi.

DISTRIBUIȚI