Workshop – Fundația Dignitas

0
1265

Elevi si cadre didactice ale Școlii 178, impreuna cu doamna director Paizan Daniela, au participat  miercuri 22 februarie 2017,  la Workshop- Galeria de Artă Dignitas din str. Anton Pann nr. 21, sector 3, un eveniment dedicat elevilor de la școlile de arte plastice și din cluburile de arte plastice din Bucuresti, cu tema “Arta si traditie in educatia estetica a copiilor si tinerilor”.
Atelierul a marcat finisajul expoziției cunoscuților artisti Paul Popescu ( sculptură) și Ștefan Pelmuș (pictură). În cadrul atelierului a avut loc o dezbatere la care au participat artiștii expozanți, graficianul Mircea Nechita, sculptorul Constantin Sinescu, artistul Zoltan Lorenz, profesori de arte plastice, colectionari.
Fundația Dignitas a organizat acest eveniment în cadrul programului Clubului de Excelență al tinerilor Dignitas.

 

DISTRIBUIȚI