Simpozion ”Copilăria de ieri și de azi. Valențe educative” Ediția a II-a

0
1454

In data de 31 mai 2017 la Școala Gimnazială Nr.178 a avut loc cea de-a II-a ediție a simpozionului dedicat copilăriei. La secțiunea I, creație plastică si literară au participat elevi coordonați de doamnele invatatoare si profesoare din școala noastră și din alte 15 scoli partenere din municipiul București. La sectiunea a II-a au participat cadre didactice cu lucrări pe această temă. A fost alături de noi și doamna profesor metodist CCD-Bucuresti, IZABELA BEJENARIU . Simpozionul este inclus in CAEM 2017 al ISMB si in Calendarul activităților metodico-științifice al Casei Corpului Didactic a Mun. București.

Cu această ocazie am sărbătorit și ziua de 1 Iunie – Ziua Internațională a Copilului, fiind inaugurat terenul de joacă pentru activități în aer liber cu șotroane și un podium pe care au fost premiați elevii!

DISTRIBUIȚI