Proiectul ACCES la Educație, Servicii și Comunitate pentru copiii și adulții în scaune rulante

0
1302

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 178  în parteneriat cu Motivation Romania –  participă la proiectul ACCES la Educație, Servicii și Comunitate pentru copiii și adulții în scaune rulante, proiect finanţat prin granturile SEE 2009 – 2014, în cadrul Fondului ONG în România. Activitățile proiectului se implementează în regiunea București – Ilfov.

În cadrul proiectului se organizeaza demonstrații de sport în scaun rulant, tabere pentru copii cu și fără dizabilități, seminare și alte acțiuni informative. Acţiunile de promovare beneficiază de experiența specifică a partenerului, Fundaţia Special Olympics România, prin desfăşurarea în şcoli a seminarelor Participă! prin care elevii învață să accepte și să prețuiască diferențele dar și calitățile fiecărei persoane și sunt încurajați să se implice în proiecte de voluntariat.

 

004                             005

ACTIVITĂȚI DIN CADRUL PROIECTULUI ÎN IMAGINI

Activitatea din data de 27.01.2016

 

 

DISTRIBUIȚI