Activități în cinstea sărbătoririi Zilei Naționale și a Centenarului
“LA ZI DE MARE SĂRBĂTOARE-UNIREA MARE”

În Școala Gimnazială Nr 178, elevii si cadrele didactice desfășoară proiecte educaționale de istorie, cultură și memorie a centenarului, prin sentimente de mândrie, prețuire față de istoria patriei, față de eroii națiunii, steagul României, imnul de stat și valorile tradiționale. Își onorează eroii și jertfele lor, cultivă valori și atitudini, reîmprospătează anual cinstirea memoriei înaintașilor și duc mai departe spiritul generației de la 1918.

Centenarul Unirii este un recurs la memorie și reflecție profundă a societății românești.

Centenarul este și trebuie să rămână un inima tuturor ca un an special, deosebit, sfânt, plin de sacru şi simbol, plin de istorie, cultură, civilizaţie şi spiritualitate.

CINSTIM MAREA UNIRE !

LA MULȚI ANI, ROMÂNIA!

DISTRIBUIȚI