Grădina de legume a Școlii Gimnaziale Nr.178 _4.06.2021

0
112

Bucurie mare, grădina Școlii Gimnaziale Nr.178 este în  ”floare”!

Elevii din clasele gimnaziale au plantat anul acesta cu multă atenție și seriozitate: roșii, castraveți, ardei, ceapă, ridichii, busuioc, morcovi, salată și plante aromatice. În grădina noatră de legume au răsărit deja primele plăntuțe. Pomii fructiferi plantați anii trecuți au crescut foarte mult și așteptăm primele roade.

Elevii noștri se implică cu multă dedicație în aceste activități practice care protejează mediul înconjurător și formează un stil de viața sănătos. 

Astfel prin aceste activități am marcat si Ziua Mondială a Mediului care este sărbătorită pe data de 5 iunie, în fiecare an, pentru a face un apel de conștientizare a importanței respectării mediului înconjurător dar și de a lua măsurile necesare pentru a-l proteja.

Coordonator Prof. Iorgulis Elena Magdalena

DISTRIBUIȚI