Festivitate încheiere an școlar 2015-2016

0
1222

În data de 24 iunie 2016 a avut loc festivitatea de încheiere a anului școlar 2015-2016.

Alături de elevi au fost cadre didactice, părinți, bunici. După momentul solemn al intonării imnului național, doamna director Paizan Daniela, alături de doamna director adjunct Nițe Mihaela, a invitat în fața celor prezenți absolventii clasei a VIII-a. Moment plin de trăiri contradictorii: bucurie pentru că au încheiat un ciclu de studiu; tristețe pentru că se despart de școala în care au învățat în ciclurile primar și gimnazial. Cu o lacrimă în colțul ochilor și un zâmbet sincer în colțul buzelor și-au luat rămas bun de la diriginți, profesori și învățători.

Mult succes în continuare!

Festivitatea a continuat cu cei mai mici, apoi rând pe rând, elevii celorlalte clase. Au fost înmânate premii și diplome pentru rezultatele obținute la învățătură și în cadrul activităților școlare si extrașcolare.

Felicitări elevilor și cadrelor didactice!

 

DISTRIBUIȚI