Festivalul ”GO FOREST” – 22 aprilie 2017

0
1089

Ziua Internațională a Pământului

În cadrul Programului Mondial Eco-Schools – elevii Școlii Gimnaziale Nr. 178, Bucuresti, Sector 1, au participat la acțiunea dedicată Zilei Internaționale a Pământului.
În baza parteneriatului educațional încheiat între Inspectoratul Școlar al Municipiului București și Asociația Inițiativa Ecologistă Europeană, partenerul IEE a organizat în data de 22 aprilie 2017, evenimentul ”GO FOREST”.           
Festivalul s-a desfășurat în Parcul Crângași, în parteneriat cu Primăria Sectorului 6, fiind primul eveniment realizat în România cu ocazia Zilei Internaționale a Pământului. Elementul comun al activității a constituit tematica pădurii și petrecerea timpului în aer liber. 
Școala Gimnazială Nr.178 a participat cu un program artistic coordonat de prof. Iorgulis Elena împreună cu prof. Săveanu Laura și prof. Neagu Mihaela, promovând arta ca protest la tăierile masive de păduri.
Vom face în continuare acțiuni utile pentru un mediu curat şi sănătos!

Coordonator proiecte și programe,
Prof. Iorgulis Elena

Director,
Prof. Paizan Daniela

 

DISTRIBUIȚI