Cercul de lectura – Biblioteca scolii

0
1276

 

LECTURA ne este calea spre împlinirea personală. Cu cât ajungi să cunoşti mai mult, cu atât ai mai multe şanse de progres. Cărţile, în general, sunt o metodă excelentă de a te rupe de cotidian şi de a scăpa de stresul zilnic. A citi, până la urmă, înseamnă a investi în propria persoană. Lectura zilnică te ajută să-ţi îmbogăţeşti foarte mult cultura generală şi vocabularul ! LECTURA te relaxează, trebuie să citeşti benevol !
Elevii ar trebui să realizeze că lectura cea binecuvântată este una din puţinele activităţi care ne deschid mintea la idei noi. Ea ne ajută în acelaşi timp să descoperim lumea, oamenii şi pe noi înşine. Un individ care trăieşte fără această lume minunată a cărţilor este cu mult mai sărac sufleteşte, mai lipsit de nobleţe, de iubire, de inteligenţă.
Nu uita !! Citeşte, fi creativ, aşteptăm să vedem cei mai frumoşi cititori ai României !

Cerc de lectură – desfăşurat sub îndrumarea doamnei bibliotecar ICHIM CAMELIA

ACTIVITĂŢI BIBLIOTECA ŞCOLII 178

 

DISTRIBUIȚI