Activitate 22 Aprilie Ziua Pământului

0
152

În data de 22.04.2021, elevii din Școala Gimnazială Nr.178, Sector 1, București, alături de cadrele didactice coordonatoare au desfășurat în cadrul Programului Mondial Eco-Schools activitatea cu tema: „22 Aprilie, Ziua Pământului”.

Prin această activitate ne-am propus să atragem dragostea şi respectul copiilor pentru lumea înconjurătoare, pentru planeta noastră şi interesul pentru promovarea ideii unui mediu de viață natural sănătos și curat. Elevii s-au implicat activ în sărbătorirea Zilei Pământului 2021, realizând desene, afișe tematice și scrisori către Planeta Pământ. Mesajele copiilor au avut un impact deosebit în rândul comunității promovând un stil de viață sănătos privind consumul de fructe și legume și grija față de mediul înconjurător. Reprezentanții comitetul ECO, aflati în vacanță au ținut să sărbătorească această zi venind la școală pentru a îngriji plantele din curtea școlii.

Coordonator-Eco: prof. Iorgulis Elena

 

DISTRIBUIȚI