Olimpiade si concursuri

0
2889

 

Rezultate olimpiade an scolar 2015-2016

Elevii scolii s-au calificat la olimpiade si au obtinut rezultate bune si foarte bune:

Olimpiada de limbă, comunicare şi lit. română -Simzianu Ştefania, clasa a V-a A – Premiul al III-lea – faza pe municipiu- Simzianu Ştefania, clasa a V-a A – Menţiune – faza pe sector- Console Alexandra – clasa a V-a A – Premiul I – faza pe sector
Olimpiada de lectura Sorescu Ioana Alexia, clasa a VII-a A – Premiul al II-lea – faza pe municipiu, Premiul al II-lea – faza pe sector;- Console Alexandra – clasa a V-a A – Premiul al III-lea –faza pe sector- Diţi Miruna Anne Marie, clasa a VII-a A – Menţiune –faza pe sector-Grebeșiț Clara -Menţiune –faza pe sector-Culea Iasmin- Menţiune –faza pe sector-Ghiban Karina- Menţiune –faza pe sector
Concursul de creație literară Tinere condeie Mariţa Ana Maria –Menţiune – faza pe municipiu
Olipiada creativității Cls. a VII-aEtapa pe sector1.Premiul II – Sorescu Ioana Alexia2.Premiul III – Chirea Ion Cristian3.Premiul III – Chirila Mihnea Andrei4.Premiul III – Stoian Teodora Elena

Etapa pe municipiu

1.Premiul III – Chirila Mihnea Andrei

2.Premiul III – Sorescu Ioana Alexia

Clasa a VIII-a

Etapa pe sector

  1. Premiul II – Grebesit Clara Diana
  2. Premiul II – Predescu Anastasia Raisa
  3. Premiul III – Constantin Traian Alexandru
  4. Premiul III – Rotaru Ioana Alice
  5. Mentiune – Berlic Adrian
  6. Mentiune –Ghiban Karina
  7. Mentiune – Ilinca Mihai
  8. Mentiune – Oprea Ana Maria
  9. Mentiune – Eseanu Raluca Maria

Etapa pe municipiu

1.Premiul I – Grebesit Clara Diana

2.Premiul II – Predescu Anastasia Raisa

3.Premiul III – Constantin Traian Alexandru

4.Mentiune – Rotaru Ioana Alice

Olimpiada de chimie CHIRILA MIHNEA-premiul III-etapa pe sector, mentiune-municipiuCIOPONEA RARES-mentiune –sector, premiul III-etapa pe municipiu
Concursul International ,,Play Energy”/2015 MATEIU CEZARA, MATEI HORIA, PREDESCU RAISA, GREBESIT CLARA, CULEA IASMIN, ROTARU ALICE- PREMIUL DE ORIGINALITATE
Olimpiada de istorie GHIBAN KARINA-premiul III-etapa pe sectorGHIBAN KARINA -mentiune-etapa pe municipiu
Concursul Terra TOMESCU MATEI-Mentiune-sector, Mentiune-Municipiu, PREMIUL SPECIAL-ETAPA NATIONALA

Olimpiada de matematică Etapa pe sector: Nițe Emanuel Ștefan VII A , Răduț DragoșVII A,

Luță Vlad,Predescu Raisa,Ghiban Karina cls aVIII-a A

 

La Concursul de creaţie literară din cadrul Proiectului,,Pădurea-Izvor de viaţă” CAER -Mariţa Ana Maria, cls aV-a A  Premiul I.

La Concursul organizat de Special Olympics – 6 premii la Secţiunea Desen și un premiu la secțiunea Prezentare.

 

diploma-terra-001

001 002 

 

 

Rezultate olimpiade an scolar 2014-2015

 

Elevii scolii s-au calificat olimpiade (exemple selective):

 la Olimpiada de Limbă, comunicare şi literatură romană: Menţiune la faza pe sector prin elevul Radut Dragos, clasa a VI-a A;

  • la Olimpiada Lectura ca abilitate de viaţă, cele două eleve de la clasa a VIII-a A calificate la faza pe municipiu au obţinut Premiul I – Buteică Luiza Paula – şi Premiul al III-lea – Dumitrescu Ioana;
  • la Concursul interdisciplinar Cultură şi spiritualitate românească, faza pe municipiu: un Premiul III – Buteică Luiza Paula, clasa a VIII-a A;
  • la Concursul de creaţie literară Tinere Condeie, la etapa municipală, secţiunea Poezie am obţinut Premiul III – cu eleva Sorescu Ioana Alexia şi o Menţiune: Diti Miruna Anne-Marie, ambele din clasa a VI-a A.
  • Olimpiada de matematică   Etapa pe municipiu BALCAU BOGDAN-VIIIA, DUMITRESCU IOANA-VIIIA
  • Olimpiada de religie calificaţi la Etapa pe municipiu:BUTEICA LUIZA-VIIIA, HASCU IULIA-VIIIA, GAVRILA LOREDANA-VIIIA
  • Olimpiada de biologie: Etapa pe sector:CHEROIU STEFAN-VIIIB, RADU ALIN-VIIIB,GAVRILA LOREDANA-VIIIB, PLOCON FLAVIUS-VIIIA, DOBROGEANU VLAD-VIIIA, MLADIN STEFAN-VIIIA
  • Olimpiada de Limba engleza:

REZULTATE FAZA PE SECTOR

CLASA a-VII-a A

  1. GHIBAN   KARINA MARIA – PREMIUL III
  2. GREBESIT CLARA DIANA- MENTIUNE

3 .PREDESCU ANASTASIA RAISA- MENTIUNE

  1. ROTARU IOANA ALICE- MENTIUNE

 

CLASA A-VIII-A

  1. DUMITRESCU IOANA-ANDREEA – PREMIUL III
  2. GABUDEAN MARA – PREMIUL III
  3. STAMATESCU IRINA- PREMIUL III

REZULTATE- FAZA PE MUNICIPIU 2015

 

  1. GABUDEAN MARA –PREMIUL I
  2. DUMITRESCU IOANA –ANDREEA – PREMIUL III
  3. STAMATESCU IRINA- PREMIUL   III

4 .GHIBAN KARINA MARIA – MENTIUNE

Concursul Terra – geografie calificati etapa pe municipiu: THEODORESCU DANIEL-VA, SORESCU IOANA-VIA

Rezultate la concursuri şcolare

În scoala noastră s-aorganizat Concursul Evaluare in Educatie si au fost obtinuteurmatoarele rezultate:

  • Romana: Etapa I-9 medalii de aur, 11 medalii de argint si 14 medalii de bronz
  • Matematica:3 medalii de aur, 6 medalii de argint si 8 medalii de bronz
  • engleza:4 medalii de aur, 6 medalii de argint si 4 medalii de bronz

001 003

REZULTATE MATEMATICA-EUCLID-ETAPA A II-A(25.01.2015)

Rezultate-LB. ROMANA -EUCLID-ETAPA a II-a-18.01.2015

REZULTATE -EVAL. IN EDUCATIE dupa contestatii-LB. ROMANA-ETAPA I-6.12.2014

REZULTATE -EVALUAREA IN EDUCATIE-LB. ENGLEZA(29.11.2014)

REZULTATE EUCLID-MATEMATICA-ETAPA I-23.XI. 2014

REZULTATE -EUCLID-LB. ROMANA-25.10.2014

rezultate matem-evaluare-18.10.2014

Rezultate Euclid Limba Romana 17.05.2014

Rezultate-engleza II-29.03.2014

Rezultate-evaluare-romana II-8martie 2014

CENTRALIZATOR EVALUARE IN EDUCATIE – MATEMATICA-PUNCTAJE DIPLOME-mate-2

REZULTATELE-CONCURS – ISMB  – Scoala altfel – Saptamana ” Sa stii mai multe sa fii mai bun!”

REZULTATELE CONCURSULUI ÎN CADRUL PROGRAMULUI „SA STII MI MULTE SA FII MAI BUN”
                                                          ÎN SĂPTĂMÂNA 7-11.04.2014  DOMENIUL ȘTIINȚIFIC:
                                                LOCUL II : ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 178 – FAZA PE MUNICIPIU

REZULTATELE-CONC. TINERE-CONDEIE 178 -2014

Rezultate-Tinere-condeie 2014

DISTRIBUIȚI