1 IUNIE 2016- Inaugurarea Sălii Micilor Artiști

Inaugurarea Sălii Micilor Artiști de la Școala Gimnazială Nr.178, de către o mare artistă, LOREDANA GROZA!

Elevii și cadrele didactice din Școala Gimnazială Nr.178 au sărbătorit Ziua de 1 Iunie prin cântece, poezii, scenete de teatru și multă voie bună!

Invitati speciali: LOREDANA GROZA, VASILE GROZA, ASOCIAȚIA CURTEA VECHE -VALENTINA ROMAN , inspector școlar adjunct ISMB DIANA MELNIC

Loredana Groza, invitata speciala la o scoala din Capitala, de Ziua Copilul…

De 1 iunie si Loredana Groza s-a simtit ca un copil.

Cu ocazia Zilei Copilului, Asociația Curtea Veche, scriitorul Vasile Groza și Loredana Groza  au sărbătorit împreună cu elevii Școlii  Gimnaziale Nr. 178 din București. Elevii au pregătit momente speciale de teatru, poezie, muzică și au primit în dar volume din colecția „Cărțile copilăriei” pe care au primit autografe de la Loredana.

Copiii au fost fericiți și cu această ocazie dorim să mulțumim partenerilor din cadrul acestei acțiuni!

logo_Asociatia_Curtea_Veche (1)